Eski siteyi bilenler bilir (e-turhan.com V2.5), siyah ağırlıklı göze hoş gelmeyen bir tasarımı vardı, yazıları okurken ben bile zorlanıyrdum doğrusu :) onu neden uzun süre yayında tuttum aslında bende bilmiyorum, belki içindeki silverlighta verdiğim emekten dolayı dolayı belki sitenin graifğinden kodlamasına kadar herşeyini kendim yaptığımdan dolayı o siteyi uzun süre yayından alamadım, el emeği göz nuru meselesi yani. Sırf görünen kısmında değildi sorun yönetim panelinde de beni yazı yazmaktan alıkoyan birşeyler vardı sanki yazı yazmaya üşeniyordum, hele bazen güncelleme anında çıkan sorunlar yazıyı birkaç kez yazdırmayı başarıyordu bana.

 

Yazı yazmak zor gelincede siteye çok nadir yazı ekliyordum, buda hoşuma gitmiyordu. Bunun üzerine neden Amerikayı tekrar keşfedeyimki dedim ve hazır sistem kullanmaya karar verdim, .Net'çi olduğumuz için Wordpress kullanmak racona ters olurdu dolayısıyla BlogEngine.Net sistemini seçtim altyapı olarak. Şöyle bir temalara göz gezdirdim ama hep sırdan temalardı, yakışmazdı bana, biraz özgünlük gerekiyordu. Bunun üzerine öncelerden beri aklımda olan şimdiki görmüş olduğunuz tasarımı yapmak aklıma geldi, aslında hep aklımdaydıda üşeniyordum işte. Blogengine.Net'i indirdim ve temalarının yapısını inceledikten sonra tema Blogengine tema geliştirmenin kolay olduğunu öğrendim.Yaz boyu staj yaptığım için gündüz işyerinde DNN'e modül geliştirme ile akşamda evde buunla uğraştım.Aslında çokta uğraştım değil hani bununla :).

 

Kullanacağım teknoloji konusunda kararsız kaldım başta, Silverlight ile mi yoksa jQuery ile mi yapayım diye. Silverlight ile de yapabilirdim ancak muhtemelen 6-7 ay daha sonra biterdi proje. O yüzden daha hızlı olsun diye jQuery ile yaptım atraksiyonel kısımları.

 

Sonuç olarak ortaya böyle bir blog çıktı, tabi önemli olan içerik ve içeriği yazmak tasarımı yapmaktan daha zor :)